Nic se k udílení cen Grammy nehodí tak jako žertovná hra, kterou vymyslel spisovatel Bret Easton Ellis. Spočívá v rozdělování zábavního průmyslu na dva tábory: do "staré říše" (empire) patří ti, kdo se berou vážně a žijí ve vakuu devadesátých let.

Naopak "post-říšská" (post-empire) skupina docenila význam společenských sítí, je politicky nekorektní a dává najevo, že je jí buřt, co si kdo myslí. V tom byla největší slabina pondělního ceremoniálu v Los Angeles. Když totiž Grammy tancují, jak průmysl píská, jsou o ničem.

Několik příkladů. Moderátor-šášula LL Cool J před každým jménem vykřikne "hashtag!", protože tak se #označujeme na Twitteru. To je ze staré říše. Chris Brown, který si nestoupne při potlesku pro svého rivala Franka Oceana? Říše. Jennifer Lopez, jež poruší pravidla oblékání přesně tak maličko, jak pořadatelé snesou? Zase říše. Křečovitá snaha být cool, jak už se to nenosí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.