Nedávný koncert Eltona Johna v Číně zřejmě ovlivní tamní koncertní byznys. Deník Guardian přišel se zprávou, že čínští cenzoři se rozhodli napříště omezit návštěvy zahraničních muzikantů. Elton John totiž svoje vystoupení věnoval pronásledovanému umělci a disidentovi Aj Wej-wejovi, což se čínské vládě hrubě nelíbí.

John svůj listopadový koncert v Pekingu věnoval "úžasnému disidentovi a hroznému umělci Ajovi, pro jeho talent a potěšení jeho ducha". Čínští úředníci prý od Johnova manažera požadovali, aby umělec své věnování posléze zmírnil a vydal nové prohlášení, v němž by projevil úctu už jen k Ajově umění. Elton John se však s Ajem v listopadu osobně setkal a na tom, co řekl, zjevně nehodlá nic měnit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.