Americký skladatel Fredrick Kaufman viděl Picassovu malbu Guernica poprvé jako dítě. Zanechala v něm silný dojem a vnitřní pnutí, z něhož Kaufman o desítky let později zkomponoval svůj slavný Kadiš pro cello a smyčcový orchestr a také Tanec smrti, tedy skladby věnované obětem holocaustu a hrané po celém světě.

V úterý Český národní symfonický orchestr ve světové premiéře uvede Kaufmanovu Guerniku neboli Koncert pro piano a orchestr, který bude řídit Marcello Rota.

Italský dirigent se letos do Prahy ještě vrátí – 18. května v O2 Areně doprovodí s Českým národním symfonickým orchestrem svého krajana, tenoristu Andrea Bocelliho.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.