Neworleánský zpěvák Aaron Neville s potetovanou tváří a rameny ragbisty by mohl dělat siláckou muziku. Jenže dvaasedmdesátiletý Neville, osamělý vdovec žijící ve společnosti mnoha koček, na novém albu My True Story kníká něhou a zpívá tenoučkým hláskem v doprovodu kytaristy Rolling Stones Keitha Richardse.

Dvanáct doo-wopových šlágrů, dnes už de facto "rokenrol pro seniory", je přiznaným návratem do padesátých let a vzpomínkou na staré New Orleans, kde Neville vyrůstal.

Doba segregovaných škol, laviček i fontán pro černé. Prvních televizí. Sedm centů za tramvaj, deset za noviny a niklák za kolu. Zábavní park u jezera Pontchartrain. Nákupy na South Rampart Street. Smíšené zboží bratří Kraussů, obchod cukrobarona Godchauxea. A v propocených hospodách tancovačky na hudbu, která ulicemi černé Ameriky lomcovala od konce čtyřicátých let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.