Do Prahy se 21. července po čtyřech letech vrátí kanadský básník a písničkář Leonard Cohen. V rámci svého turné Old Ideas World Tour 2013 vystoupí v O2 Areně. Letošní koncertní šňůra Cohena následuje po vyprodaných World Tour 2008 a World Tour 2009, na která se kanadský zpěvák a kytarista vydal po 15 letech.

Vstupenky v cenách od 1290 korun budou v prodeji na terminálech společnosti Sazka od 1. března. Do volného prodeje se dostane i omezené množství vstupenek v kategorii Platinum za 5990 korun.

Zatím poslední studiové album s názvem Old Ideas vydal Cohen v roce 2012 po více než osmi letech. Kanadský písničkář je v České republice velmi populární. Jeho album vévodilo prodejním žebříčkům a dva pražské koncerty v roce 2008 a o rok později přilákaly tisíce návštěvníků.

"Nikdy nebyl Leonard Cohen v Česku známější než v poslední době. Oba pražské koncerty v letech 2008 a 2009 vynesly montrealského písničkáře k popularitě, jaké tu před ním dosáhli jen světoví rockeři nebo hvězdy pop-music," napsal loni hudební kritik Jiří Černý v recenzi pro Hospodářské noviny.

Cohen se narodil v roce 1934 v židovské rodině v Montrealu. Začínal jako básník a spisovatel, k hudbě se přiklonil ve druhé polovině 60. let. V roce 1967 vydal debutové album Songs of Leonard Cohen. Zatím poslední Cohenova nahrávka Old Ideas vyšla letos.

V roce 2006 vydal sbírku básní, říkanek, aforismů a obrázků Kniha toužení, která vyšla i česky, a v témže roce byl uveden do americké rokenrolové síně slávy. Před třemi lety získal hudební cenu Grammy za celoživotní dílo.

Leonard Cohen - Show Me the Place z desky Old Ideas

Ukaž mi, kam mám dojít, zpívá Leonard Cohen na novém albu
Leonard_Cohen_-_Show_Me_The_Place.mp4.jpg