S velkou pompou předkládá rock&popový génius David Bowie své první studiové album po deseti letech - a je proč.

Jako by po několika méně podařených deskách (Heathen z roku 2002 a o rok pozdější Reality) chtěl zase dokázat, že umí vždy "držet prst na tepu doby" a zároveň být o ten příslovečný krok napřed.

Jinak řečeno: jeho nová, v pořadí již třicátá deska The Next Day je skvělé album pro další dekádu nového tisíciletí. Takto stárnout "stále v čele" umí jen Dylan, Paul Simon, Cohen či Neil Young. Klobouk dolů.

Rokenrol s rtěnkou

Na obalu jednoho ze svých starších alb stál Bowie obrácen k nám zády, jako by chtěl naznačit: dívám se dál, než dohlédnete.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.