Zpěvák Pavel Bobek byl při předávání cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2012 uveden do Síně slávy. Sál Průmyslového paláce v Praze, kde se předání cen odehrávalo, mu aplaudoval vestoje.

"Já jsem si všiml, že mě Bůh má poměrně rád, takže děkuji Bohu," řekl v děkovacím proslovu Bobek. Přidal i poděkování všem posluchačům, kteří ho po dlouhá léta v hudbě drželi nahoře, takže se prý nikdy necítil jako "spadlý na zem".

Dvě Ceny Anděl 2012 má skupina Kryštof, získala ocenění pro skupinu roku a album roku. Zpěvačkou roku je Aneta Langerová, zpěvákem roku Vojtěch Dyk.

Rozhodli o tom v sobotu večer členové Akademie populární hudby, kteří o vítězích hlasovali v přímém přenosu České televize.

Nejprodávanější deskou za uplynulý rok bylo album Jaromíra Nohavici Tak mě tu máš, objevem roku akademici vyhlásili skupinu Zrní. Skladbou roku se stala píseň Coco skupiny Charlie Straight.

Před letošním 22. ročníkem došlo ke změnám v Akademii populární hudby. Nově vznikl Výbor Cen Anděl, který vytipoval osobnosti a znalce hudební scény. V nové akademii jich je téměř 130 a oproti minulým létům členy nejsou zástupci gramofirem, ani manažeři umělců. Osloveni naopak byli novináři, televizní a rozhlasoví publicisté a dramaturgové či prodejci hudby, kteří českou scénu systematicky sledují.

Skupina a album roku - Kryštof za Inzerát

Video

Zpěvačka roku - Aneta Langerová

Zpěvák roku - Vojtěch Dyk

Skladba roku - Charlie Straight za Coco

Klip roku - Boris Carloff za Falling

Objev roku - Zrní

Video
Video Zrní - Dva