Na letošním udílení cen Anděl ze všeho nejlépe dopadlo samo hlasování. Nejen tím, že se vrátilo k autentickému rozhodování poroty pomocí hlasovacích tlačítek přímo v sále, což přehlídce dodává alespoň kousek napětí.

Ať se to veřejnosti líbí nebo ne, hlasující akademie docela výstižně ocenila to nejlepší, co v loňském roce vzniklo. Lepší věci opravdu nebyly. Poté, co v roce 2000 skončila většina hudebních pořadů ve velkých televizích, a po tom, co po roce 2008 přestaly vycházet skoro všechny tištěné hudební magazíny, skončila během loňského roku ve velkých vydavatelstvích s výjimkou Supraphonu oddělení domácí tvorby.

Zázemí, které tady existovalo dvacet let, se zhroutilo. Česká scéna se pozvolna přesunuje na internet, ale tam jsou všechny trendy tak rozptýlené, že je žádná anketa nevystihne. Klasickým příkladem je podmínka, že umělec, o němž se může v rámci Andělů rozhodovat, musel v loňském roce vydat album. Ale existuje pojem „album“ na internetu? Najdeme tam přece velké osobnosti, které vrhly na trh třeba jen jeden videoklip. A jak vůbec definovat termín album v kyberprostoru, který na rozdíl od čtyřiceti minut LP nebo osmdesáti minut CD není nijak omezen?

A to je přitom ten nejjednodušší problém. V této situaci je svým způsobem zázrak, že v každé kategorii se našly alespoň tři desky, za něž se mohla Akademie postavit. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.