Právě probíhající stávka členů Sanfranciského symfonického orchestru ukazuje, že svět klasické hudby se ve Spojených státech dostal do krize. Není náhodou, že v posledních dvou letech stávkovali také členové orchestrů v Chicagu nebo v Atlantě, tvrdí deník Wall Street Journal.

Upozorňuje, že členové orchestrů se dlouhodobě cítí nedoceněni a  požadují vyšší mdzy. Manažeři ansámblů však musí rok od roku platit vyšší náklady a pronájmy, takže peníze navíc nemají, a nadto přicházejí o soukromé dárce. Ppeníze na vyšší honoráře nelze získat ani ze vstupenek – Američanů totiž na klasickou hudbu chodí rok od roku méně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.