Opera bude mít letos poprvé svoje Oscary. 22. dubna se v Londýně budou poprvé předávat Mezinárodní operní ceny v celkem 22 kategoriích. Mezi deskami je nominovaná i BBC Symphony Orchestra s dirigentem Jiřím Bělohlávkem za nahrávku Prodané nevěsty, informoval deník New York Times.

Za cenami je snaha povzbudit uměleckou formu, která se komerčně neumí dostatečně sebepropagovat, a upozornit na to, že i v žánru opery existují mimořádné výkony. Pořadatelé doufají, že ceny podpoří již etablované umělce, pomohou těm začínajícím a kromě toho k opeře třeba přivábí i nové publikum.

Hlavním organizátorem je Harry Hyman, výkonný ředitel Nexus Group, a britský časopis Opera. Z jeho přispěvatelů a čtenářů také vznikly nominace na desetičlennou porotu, která bude o cenách rozhodovat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.