Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem na jaře příštího roku vystoupí v Praze s renomovanou francouzskou klavíristkou Hélène Grimaud či s německým houslistou Frankem Peterem Zimmermannem. V pátečním rozhovoru se čtenáři IHNED.cz to prozradil generální ředitel orchestru David Mareček.
Uvedl také, že pověst České filharmonie mezi zahraničními agenty se zlepšuje. Orchestr už díky tomu obdržel nabídky na vystoupení v tokijské Suntory Hall nebo v Carnegie Hall v New Yorku.
Hlavním tématem pátečního chatu byly zážitky z vystoupení v emirátu Abú Dhabi, kde Česká filharmonie doprovázela amerického houslistu Joshuu Bella, velšského barytonistu Bryna Terfela či španělského tenora Plácida Dominga. Filharmonici rovněž absolvovali koncert s dirigentem Eugenem Kohnem.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...