Anglický kytarista Mark Knopfler, někdejší lídr kapely Dire Straits, na poslední chvíli zrušil oba koncerty v Rusku. Udělal tak v reakci na nedávný postup ruských daňových úřadů a policejních složek, které koncem března provedly razie v moskevských kancelářích lidskoprávních organizací Human Rights Watch či Amnesty International.

"Vzhledem k tomu, jak ruské úřady postupují vůči Amnesty International a Human Rights Watch, jsem se s politováním rozhodl zrušit červnové koncerty v Moskvě a v Petrohradu," uvedl Knopfler na svých webových stránkách. "V Rusku hrávám rád a k zemi i jejím občanům chovám vřelé city. Doufám, že se současné společenské klima brzy změní," dodal kytarista.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.