Pojem fúze spojujeme hlavně s ekonomickým a finančním světem. Ve sféře klasické hudby se používá především u hudby 20. a 21. století. Nyní přichází první fúze mezi hudebními festivaly. Je to však zatím ve stylu chytré horákyně.

Nikdo nečekal, že začátkem dubna bude oznámeno propojení dvou hlavních hudebních festivalů podzimní Prahy – Dvořákovy Prahy a Strun podzimu, které si stále více konkurovaly a jejichž propojením může vzniknout důstojný soupeř Pražského jara. Tvůrce a šéf Dvořákovy Prahy Vladimír Darjanin, pro něhož byl festival ještě vloni životním dílem, vyklidil pozice a všechny umělecké a manažerské pravomoce převzal Marek Vrabec.

Jeho Struny podzimu se za šestnáct let vyprofilovaly jako málokterý hudební projekt v Česku a prokázaly mimořádnou dávku dynamičnosti, tvořivosti a marketingové inovativnosti. Dvořákova Praha chtěla konkurovat českému gigantu Pražskému jaru, ale zatím to byla hlavně více či méně oslnivá přehlídka hvězd se silným sponzorem v zádech a doposud pozoruhodně vlídnou podporou pražského magistrátu i ministerstva kultury.

Festival, který přinesl i několik zajímavých dramaturgických a koncepčních myšlenek, které ještě nebyly doprofilovány, si vydobyl na podzimní pražské scéně luxusní postavení – koná se v září, kdy se v podstatě nic mimořádného neděje, orchestry ještě plně nerozjely své sezony a jediný, kdo je částečně ohrožoval, byly na konci září Struny podzimu a čas od času operní show.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.