Může v Anglii existovat ještě jedna stejně dobrá zpěvačka, jako je Adele? Řada fanoušků čtyřiadvacetileté boubelky řekne, že to snad není možné. Možná by je o opaku přesvědčilo čerstvé album zhruba stejně staré Skotky Emeli Sandé, která jej natočila naživo v londýnské Royal Albert Hall.

Přístup dvou nastupujících zpěvaček je sice odlišný, ale v obou případech si posluchač může vychutnat nádherné alty, z nichž z hloubi duše tryskají jen těžko popsatelné vášně a emoce.

Sandé pochází z kultivované rodiny. Po otci, středoškolském učiteli, sahají její kořeny do Zambie, takže se od dětství volně pohybuje mezi bílou a černou kulturou. Ve dvanácti začala psát své první písně, a když jí bylo patnáct, bylo jasné nejen její rodině, že její umělecký talent je naprosto výjimečný.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.