Komorní soubor Nash Ensemble, požívající renomé jednoho z nejlepších a současně dramaturgicky nejodvážnějších v Británii, připravil pro Prahu na pátek a sobotu dva koncertní programy sestavené z tvorby hudebníků, kteří prošli za druhé světové války terezínským ghettem a většinou ji coby Židé nepřežili. Tato sestava skladeb už zazněla v New Yorku a v Londýně.

Společně s rakouským barytonistou Wolfgangem Holzmairem přednese Nash Ensemble v sále pražské konzervatoře skladby autorů již docela známých, jako jsou Hans Krása, Gideon Klein, Viktor Ullmann nebo Pavel Haas, ale i autorů doposud stojících stranou větší pozornosti. Takovými jsou třeba Ilse Weber, Adolf Strauss, Carlo Sigmund Taube, Zikmund Schul, Karel Švenk nebo Otto Skutečka.

Hudba v ghettu

V rámci obou programů nazvaných Terezínské hvězdy se uskuteční rovněž dvě filmové projekce. Při první režisér Simon Broughton představí svůj cenný dokumentární film Hudba terezínského ghetta z roku 1993, který tehdy vznikl v koprodukci BBC a České televize. Obsahuje nenahraditelné rozhovory s pamětníky i vystoupení hudebníků natočená přímo na místě, v Terezíně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.