Charakteristickou společnou úklonou, jakou umějí jen oni, zakončili v Rudolfinu členové Pražské komorní filharmonie poslední abonentní koncert své 19. koncertní sezóny. Hostem při něm byl v neděli večer japonský dirigent Tatsuya Shimono a německý trumpetista Matthias Höfs.

První polovina koncertu byla vážná – zazněly dvě kompozice z doby kolem druhé světové války. Toccata e due canzoni od Bohuslava Martinů je závažná, ale v typických harmoniích přehledná a neagresivní. Honeggerova 2. symfonie pro smyčce je proti tomu posluchačsky mnohem náročnější, výrazově konfliktnější a úpornější. Jen v závěru se skladba společně s pozitivně vyznívající písňovou melodií svěřenou trubce silně projasňuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.