Uvedením hodinové dramatické kompozice Vábení skladatele Kryštofa Mařatky odstartuje dnes na Pražském jaru série několika premiér skladeb současných českých autorů a také slovenské skladatelky Ľubici Čekovské.

Upozornil na to i prezident festivalu a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. Vzhledem k tradičnímu zaměření Pražského jara je podle něho takové množství novinek neobvyklé.

Jednu ze skladeb, která zazní na koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Ondrejem Lenárdem v sobotu, objednalo přímo Pražské jaro u Jana Klusáka. Jeho Zaniklé štěstí uslyší publikum v Rudolfinu ve světové premiéře.

Podle ředitele festivalu Romana Bělora napsal Jan Klusák Zaniklé štěstí ve formě symfonické básně inspirován Bedřichem Smetanou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.