Symbol woodstocké generace, anglický zpěvák Joe Cocker patřil k prvním západním umělcům, kteří v Čechách vystoupili po listopadu 1989. Spolu s nedávno zemřelým zpěvákem Richiem Havensem účinkovali tehdy na pražském Staroměstském náměstí v estrádě italské televize.

Cockerův nedělní koncert v O2 areně byl jedním ze série vystoupení, která propagují zpěvákovo nové album Fire It Up. Část z něj Cocker představil ve velmi přesvědčivém provedení a z písně I Came In Peace udělal dokonce logický začátek show.

Cockerův styl je jednou provždy jasný. Funky soul s rockovými prvky byl ale v posledních desetiletích pozměněn vlivem reggae, což příznivci jeho nejslavnějších nahrávek z konce šedesátých let často nedovedli překousnout. Už reprodukovaná hudba před pražským koncertem ale naznačila, že tentokrát padne důraz na jeho původní tvář „největšího bílého černého zpěváka“.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.