Vůbec poprvé na Pražském jaru ve čtvrtek hostoval Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra. Těleso je nejmladší z trojice tokijských orchestrů vedle slavnějšího NHK Symphony Orchestra a stoleté Tokijské filharmonie – vzniklo v souvislosti s tamní olympiádou, v roce 1965.

Ansámbl se uvedl krátkou efektní předehrou u nás zcela neznámého japonského autora Kosaku Yamady (1886–1965), komponovanou v duchu evropského postromantismu. Sólistkou následujícího Houslového koncertu Antonína Dvořáka pak byla mladá japonská umělkyně s nejlepším světovým školením Sayaka Shoji. Tu bylo v Praze slyšet před lety na festivalu Dvořákova Praha, později hostovala i u České filharmonie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.