Kdyby nevystupoval natolik zdvořile a s okouzlující grácií, snad by se na Andráse Schiffa hodila nálepka celebrita klasického klavíru. Jeho mimořádná hráčská výdrž, obdivuhodná paměť a zvláštní záliba v technicky náročných interpretacích, jakou předvede i dnes na Pražském jaru, totiž působí jako zjevení.

Například minulý měsíc v newyorském Lincoln Centre přehrál Schiff zpaměti čtyři z Bachových šesti Anglických suit a celých devadesát minut se takřka nezastavil.

Když novináři po koncertě skládali hold jeho fyzické výdrži a přirovnávali Schiffovo odhodlání k výkonu běžce maratonu, klavírista jen pokrčil rameny. "Já vám nevím," odvětil. "Hudba přece není sport."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.