Neznámá umělecká skupina aktivistů, která si přezdívá Frankfurter Hauptschule, se rozhodla protestovat proti letošním Hudebním slavnostem v Bayreuthu. Vadí jim, že německá média vzhledem k Wagnerovu letošnímu dvoustému výročí pomíjí skladatelovy silně antisemitské postoje. Informoval o tom německý deník Süddeutsche Zeitung.

Aktivisti se proto rozhodli vzít záležitost do vlastních rukou. Pirátsky natiskli údajně 50 tisíc falešných vstupenek na zahajovací večer festivalu, který se odehraje 25. července na Zeleném vršku v Bayreuthu. Aktivisté pak falešné pozvánky rozeslali či osobně roznesli do domácností ve městě.

Ředitelka festivalu Katharina Wagnerová proti skupině ihned podala trestní oznámení na policii. Vadí jí, že aktivisté zfalšovali její podpis. "Máme pochopení pro umělecký aktivismus, ale ne v případě, že takto balamutí veřejnost," uvedl mluvčí festivalu Peter Emmerich.

Na vstupenkách je však uvedeno: "Je nám líto, ale tato vstupenka je ve skutečnosti falešná. Na rozdíl od Wagnerova antisemitismu."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.