Tak často bývá skladatel a dirigent Petr Kotík zachmuřený a ponořený do not, až se člověk vysloveně raduje, potká-li jej v dobrém rozpoložení. Třeba jako minulý týden, kdy Kotík v rozhovoru pro HN ze svého newyorského bytu líčil, s jakým programem v pátek na Pražském jaru povede svůj moderní komorní orchestr Ostravskou bandu.

Ta vznikla roku 2005 jako rezidenční těleso festivalu Ostravské dny a skládá se z mladých amerických a evropských instrumentalistů zaměřených na interpretaci současné hudby. Kotík už se svým ansámblem vystoupil v Carnegie Hall a Lincolnově centru v New Yorku či na půdě pařížské konzervatoře.

V pátek jej v pražském Divadle Archa provede programem, do něhož se zapojí belgický pianista Daan Vandewalle a původem moravská houslistka Hana Kotková.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.