Před zaplněným hledištěm pražského Divadla Archa, tedy v prostoru, který nové hudbě sluší, zakončila Ostravská banda pod vedením Petra Kotíka vydařenou sérii koncertů soudobé hudby na letošním Pražském jaru.

Ansámbl s ostravským domicilem, jinak ale mezinárodního složení, už nějakou dobu čeří vody českého hudebního života, a je to zásluha dirigenta Petra Kotíka – skladatele a organizátora se zázemím v New Yorku –, že se Ostrava stala jedním ze světových center soudobé tvorby. Zázemí, jaké tamější městské vedení poskytuje kurzům a bienále Ostravské dny, je příkladné.

„To, co o skladbě víte, je důležitější než váš dojem,“ naléhavě upozornil posluchače dirigent Kotík hned na začátku. V řadě případů současné tvorby jeho slova platí, dokonce je někdy zajímavější si přečíst výklad a analýzu, než snažit se nalézt nějaký „dojem“, ale nezdálo se, že by některá z ten večer uvedených kompozic potřebovala návod na poslouchání.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.