Když se velká voda přelila přes zábradlí a na hladině rozpila obraz nepřirozeně zkřivených sloupů a schodišť se zdvojenou spirálou, zaplavený pražský klub Jazz Dock strnul v bolestné křeči. Jako by se zadíval do jednoho z těch elgrecovských zrcadel, které v bludišti na Petříně tak groteskně zkreslují proporce.

Benefiční koncert, který zítra v pražském Lucerna Music Baru zorganizují zpěvačky Zeurítia a Marta Töpferová, chce lepkavou vzpomínku na znetvořený Jazz Dock co nejrychleji "vysušit". Na opravu oken, podlahy, stěn a baru přispějí vystoupeními bez nároku na honorář sestavy kolem Lenky Dusilové či Davida Dorůžky, ale také zpěvačka Aneta Langerová nebo Dan Bárta s triem Roberta Balzara.

Je to výsledek nečekaného vzedmutí, které v mikrosvětě českého jazzu nemá obdoby. Už když se z klubu minulou neděli začal vynášet nábytek, jídlo a protihlukové stěny, přišli na pomoc nejen zaměstnanci, ale i kdejaký muzikant a zvukař. Jeden ze sousedů na smíchovské náplavce nabídl klíče od svého bytu, kam se narychlo přeskládal alkohol ze zatopených sklepů. Jiný zapůjčil svůj vůz. Ruský mladík, žijící pár bloků opodál, přispěchal rovnou v pracovních rukavicích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.