Nestává se často, aby koncert zahajoval dirigent světelným mečem ve stylu Hvězdných válek. Přesně tak ale Jan Chalupecký zahájí Hollywood Night na Václavském náměstí v Praze.

Koncert filmové hudby v podání Českého národního symfonického orchestru v neděli večer pod širým nebem otevře festival Prague Proms. Vstup je zdarma, filmové převleky jsou vítány. 

Na programu, který začíná ve 20:00, jsou melodie z Bondovek, skladby Johna Williamse ze Star Wars nebo Harryho Pottera, dále Shrek, Piráti z Karibiku nebo Mission: Impossible.

Tradici venkovních vystoupení ČNSO položil minulý rok, kdy se open air koncert v duchu filmové hudby uskutečnil poprvé. Letos orchestr připravuje na Můstek větší pódium a celkově velkorysejší technické zázemí. Zatímco loni na tento koncert dorazilo zhruba 6000 diváků, letos jich pořadatelé očekávají až 10 000.

Program koncertu

- Znělka 20th Century Fox
- Star Wars
- Forrest Gump
- 007 James Bond
- Kmotr
- Jurský park
- ET Mimozemšťan
- Muž z Acapulca
- Mise
- Rocky
- Butch Cassidy & Sundance Kid
- Harry Potter
- Romeo a Julie
- Shrek
- Mission: Impossible
- Amarcord
- Piráti z Karibiku

"Posílili jsme proto samotný orchestr, hrát bude přes osm desítek hudebníků, a tím překvapení nekončí," sdělil Jan Hasenöhrl, ředitel festivalu a ČNSO.

Jazz a Cimrman

Prague Proms na různých místech Prahy nabídne hudbu různých žánrů do 20. července. Nejbližší program pokračuje 19. června koncertem skupiny Android Asteroid v klubu Jazz Republic a ve Smetanově síni Obecního domu se 23. června koná vystoupení k poctě 80. narozenin Libora Peška.

Jako host koncertu zazpívá mexický tenor David Lomelí, jehož původně plánovaný koncert 21. června byl z technických důvodů zrušen. Mezi dalšími hosty bude mezzosopranistka Dagmar Pecková.

Pořadatelé letošního Prague Proms dále na festival pozvali například trumpetistu Wynton Marsalise, zpívajícího herce F. Murray Abrahama známého jako Salieriho z Formanova Amadea. Světové premiéry se dočká rovněž opereta Proso Járy Cimrmana.

Na své si přijdou i milovníci jazzové hudby, pro které je poprvé připraven pojízdný jazzový klub. Kompletní program Prague Proms 2013 se nachází na www.pragueproms.cz.

Ukázky z Hollywood Night 2012

Znělka 20th Century Fox a Star Wars

Růžový panter