Nad posledními deskami Iggyho Popa jeho příznivci většinou kroutili hlavou. Jazzově laděné šansony představují úplně jinou dimenzi hudby, než se kterou je drsný praotec punku spojován.

Nová deska Ready To Die, kterou nahrál s kamarády ze sedmdesátých let, ho vrací tam, kde ho má publikum nejraději, do světa agresivního kytarového rocku, který v prvních letech kariéry předváděl pod hlavičkou skupiny Stooges.

Stooges, kteří s Iggym Popem vystoupí v sobotu ve Frýdku-Místku, byli i mezi drsnými rockovými kapelami sedmdesátých let děsivým pojmem. Ostří chlapi z Michiganu hráli nekompromisně jednoduchý, hlasitý rock'n'roll a libovali si v divokých vystoupeních, při nichž se Iggy často úmyslně zraňoval střepy a skákal do publika.

Kapela skončila po třech deskách v drogovém rauši a Iggy Pop v blázinci, ale pouhé dva roky po jejich rozpadu na ně nadšeně navázali Sex Pistols.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.