Aby členové České filharmonie jamovali s americkým zpěvákem Bobbym McFerrinem, to je takřka na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Ono podivuhodné spojení se odehraje tento pátek na pražském Staroměstském náměstí poté, co se McFerrin ve středu nejprve předvede sólově v pražském Rudolfinu a ve čtvrtek si tamtéž zaimprovizuje například s jazzovým kombem filharmoniků.

Do Prahy přijíždí vyhlášený zpěvák a improvizátor s novým albem Spirityouall, jímž připomíná, že jeho otec Robert byl v padesátých letech prvním černochem, jenž kdy zpíval v Metropolitní opeře, a že sám po sobě zanechal několik nahrávek gospelových písní. Jednu z nich, upravenou verzi tradicionálu Swing Low, Sweet Chariot, slibuje v Praze zahrát i McFerrin.

HN: Proč zrovna v Praze zazpíváte tento tradicionál?

Chceme na programu pátečního koncertu s Českou filharmonií zkombinovat můj současný projekt Spirityouall s dalšími věcmi. Proto jsem sáhl po Swing Low, Sweet Chariot, jehož motiv se samozřejmě objevuje i v Dvořákově Novosvětské.

Z klasiky budeme hrát například Faurého Pavanu nebo kus z Vivaldiho Koncertu pro dvě violoncella. U toho zazpívám a také to budu dirigovat. Čili to je páteční Staroměstské náměstí. Ty dva předchozí večery v Dvořákově síni v Rudolfinu budou asi víc improvizované, i když jsem hudebníky poprosil, aby mi také donesli nějakou českou lidovou hudbu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.