Po těžké nemoci zemřel ve středu po poledni zpěvák, klavírista a spisovatel Filip Topol, lídr zásadní kapely českého undergroundu a nové vlny Psí vojáci. Na facebookových stránkách kapely to potvrdil manažer Romek Hanzlík.

Ve čtvrtek měl přitom Topol v pražském Café v lese křtít svoji novou knihu, kterou vydalo nakladatelství Revolver Revue. Topolovo mužstvo, kapela Psí vojáci, zrušilo chystané turné ze zdravotních důvodů již před pár týdny. Pokračovat chtěli letos v listopadu po dalších operacích, které frontmana čekaly.

Psí vojáci přitom ze scény "oficiálně" odcházeli již v srpnu 2011, v době, kdy za sebou měli třicet let vystupování. Včetně toho nejbouřlivějšího období, z něhož pochází hity typu Žiletky a kdy hrál Topol na klavír tak divoce, až mu z kloubů tekla krev: rukama, nohama, pěstmi i lokty, jako by s klavírem zápasil. „Někdy mám pocit, že piano krotím jako divokého koně," říkával.

A později: "Jsem takovej Michal David undergroundu, akorát nás nemaj rádi ti černoodění rokenroláci."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Legendární kapela českého undergroundu a nové vlny Psí vojáci přišla o svého vůdce. Filip Topol, enormně talentovaný klavírista a spisovatel, ale i výrazný zpěvák a básník, zemřel ve středu ve věku osmačtyřiceti let.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.