Americký rapper Jay-Z si pro své nové album našel výhradního sponzora. Desku nazvanou Magna Carta Holy Grail si počínaje čtvrtkem bude moci zdarma stáhnout 1 milion majitelů mobilních telefonů Samsung. 

Skrze mobilní aplikaci Samsungu se tak album k milionu posluchačů dostane ještě předtím, než deska vyjde fyzicky, což se u vydavatelství Island Def Jam stane teprve 7. července. Znamená to smrt vydavatelských labelů a tradičních cest distribuce – a přidají se také Pepsi, Coke, Amazon nebo American Express? Takové otázky ve svém nejnovějším čísle klade časopis Billboard.

"To, že Samsung může pokrýt produkční náklady a uhradit marketing i produkci, znamená, že už v prvním týdnu vydání je album automaticky v plusu," cituje Billboard nejmenovaného odborníka z branže. Má to ale háček, aplikace je dostupná pouze ve vybraných zemích, Česko mezi ně nepatří.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.