V hudebním průmyslu se točí peníze, sláva, drogy, prodané desky a tisíce koncertů. Jen jednotlivci ale dokážou tuto hru do detailu rozklíčovat. Skupině The Rolling Stones, jejíž frontman Mick Jagger v pátek oslavil sedmdesátiny, se to povedlo dokonale. Částečně za to vděčí podnikatelským schopnostem svého lídra, částečně metodě "pokus-omyl". Stouni ale měli pět desetiletí na to, aby pochopili, jaké metody v hudebním průmyslu fungují, jak pracovat se značkou a jak kvalitně zorganizovat turné.

Majetek Micka Jaggera a jeho parťáka Keitha Richardse se odhaduje celkem na 365 milionů liber (11,7 miliardy korun). Nedostali ho však zadarmo. Rolling Stones v čele s Jaggerem v sedmdesátých letech tvrdě pracovali na tom, aby z kapely vytvořili výdělečnou firmu. Po deseti letech se jim to podařilo. Dnes je z někdejších londýnských teenagerů nejúspěšnější stroj na peníze v hudebním byznysu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.