Španělské flamenco i finské tango nabídl letošní ročník festivalu Folkové prázdniny, který v sobotu skončil v Náměšti nad Oslavou. I letos konkuroval zaběhnutějším venkovním festivalům komorní atmosférou a intimnějšími zážitky.

Na programu byly například písně z Moravy, které zazněly v podání několika sestav provázaných zpěvačkou a houslistkou Jitkou Šuranskou. Ta působí souběžně ve folkorních ansámblech i na poli vážné hudby. V jejím stylu, spojujícím staleté nepravidelné rytmy s elektronickými smyčkami, však nelze najít ani stopu akademismu.

V Náměšti Šuranská pokřtila své první sólové album Nězachoď slunečko s prvotřídními hosty spjatými s tradiční hudbou, včetně virtuozního hráče na citeru Michala Müllera, mandolinisty Jiřího Plocka a mezinárodního Pacora Tria.

Neméně poutavý byl koncert Šuranské ve spontánně vytvořené trojici MDŽ, což v tomto případě znamená Muzikantky dámy ženy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Program festivalu v Náměšti nad Oslavou má už řadu let světovou úroveň. Účinkující si letos vyměnil například se spřízněnou akcí v Kremži na Dunaji či s anglickým festivalem Womad, založeným Peterem Gabrielem. Hlavními hvězdami byla letos flamencová sestava Juana Carmóny či anglický hudebník Sam Lee. Toho vidělo i publikum letošních Colours of Ostrava.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.