Jsou obří festivaly, na kterých člověk stráví polovinu víkendu čekáním ve frontách a v přecházení mezi pódii. Festivaly, na kterých se ztratí v davu a svoje oblíbené kapely pozoruje ve vzdálenosti několika set metrů.

A pak jsou festivaly, jako je Beseda u Bigbítu, které místo masokombinátu na letní zábavu nabízí poklidnou rodinnou atmosféru a hudební fanoušky lákají na objevy domácí alternativní scény. 21. ročník Besedy se v prvním srpnovém víkendu konal v topolovém hájku u vesničky Tasov, nedaleko Veselí nad Moravou. Podtitulem přehlídky bylo motto "kultura z jiného světa".

Že Beseda u Bigbítu je trochu jiný festival, než jsme v Čechách zvyklí, vyjde najevo hned při příjezdu. Na přilehlém parkovišti se neplatí parkovné, u vstupu vítají návštěvníky místo "prudících sekuriťáků" rozesmáté tváře a samotný areál má rozlohu větší zahrady. I když pálí sluníčko, vysoké topoly vrhají příjemné stíny a z jednoho pódia k tomu druhému to jsou i se zastávkou u vegetariánského stánku dvě minuty.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.