Nejdříve se kvůli válce v Mali odsunul tamní Festival au Désert a nyní podobný osud stíhá další renomovanou hudební přehlídku, ovšem mnohem dále severněji.

Baalbeck International Festival, který se již od padesátých let odehrává na libanonsko-syrské hranici ve městě Baalbek, se letos kvůli občanské válce v Sýrii musel přesunout do staré továrny na výroby hedvábí nazvané La Magnanerie, pocházející z 19. století. Přišel také o svoji hlavní hvězdu, sopranistku Renée Fleming. Píše to čtvrteční vydání deníku The New York Times.

Ten upozorňuje, že festival v Baalbeku, který se tradičně odehrává v kulisách zřícenín staré římské Heliopolis, v minulosti přivítal Mstislava Rostropoviče, Milese Davise, Stinga či egyptskou popovou hvězdu Umm Kulthum. Mezi jeho návštěvníky tradičně patří šíité i sunnité, v některých restauracích se nalévá alkohol a vystoupení jsou většinou načasována tak, aby se nepřekrývala s modlitbami v nedalekých mešitách – pokud ne, hudebníci většinou sami přeruší koncert a naslouchají muezínům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.