Bratislavská trojice Korben Dallas dokazuje kapelám v prostoru bývalé federace, že rocková hudba může dosáhnout dospělosti, aniž by přitom "zfotrovatěla".

Pojmenovat svoji kapelu podle postavy Bruce Willise z filmové sci-fi Pátý element působí jako veřejná přihláška do klubu rváčů a drsňáků. Chlapáctví, ta riziková forma tuzemské maskulinity, byla ovšem spíš vtipem do začátku existence bratislavské kapely Korben Dallas.

Na albu Karnevalová vrana přinášejí do hry neobyčejně dospělou, uhrančivou nahrávku. Dvě vlastnosti jsou poznat už při zběžném poslechu – Juraj Benetin je vlastně jeden z mála soulových zpěváků česko-slovenského prostoru, mezi jeho příbuzné lze počítat všechny ty zajímavé hlasy, které časem vyzrály a netlačí zbytečně na pilu – Grega Dulliho z The Afghan Whigs, Guye Garveyho z Elbow nebo, ano, Richarda Müllera v jeho nejsilnějších chvílích.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.