Esenci i široké spektrum současného flamenca reprezentuje manželský pár, který je hlavní hvězdou festivalu španělské kultury Ibérica.

Ten v úterý začíná v Boskovicích a v následujících čtyřech dnech se rozroste i do nedalekých Letovic, Prahy a Brna. Tuto sobotu v boskovickém zámku vyvrcholí vystoupením tria kytaristy Gerarda Núñeze a tanečnice Carmen Cortés.

Núñez pochází z města Jerez de la Frontera, které spolu se Sevillou a Granadou patří k centrům andaluské kultury (mimochodem je také rodištěm vín sherry). Jestliže Paco de Lucía má mezi flamencovými kytaristy roli otce, Núñez je pak o čtrnáct let mladší.

"Mnozí současníci de Lucíu následovali, ale Núñez jde svoji cestou, jak kompozičně, tak i svojí brilantní technikou. Příklad: jeho arpeggia, tedy rozložené akordy, jsou naprosto unikátní." říká Petr Vít, programový ředitel festivalu Ibérica a sám kytarový pedagog, jenž v této profesi strávil několik let v Granadě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.