Přijeďte na Philipa Glasse a zdržte se na zbytek, vzkazuje skladatel a dirigent Petr Kotík před tím, než v pátek zahájí již sedmou edici koncertního bienále Ostravské dny nové hudby.

To každý druhý rok přiváží do industriální metropole Moravy světoznámé skladatele a hudebníky, kteří tu absolvují devítidenní festival a společně se studenty i třítýdenní workshop.

Letošní ročník Ostravských dnů zahájí hvězda z největších: americký skladatel Philip Glass v čele svého sedmičlenného ansámblu zahraje své zřídka uváděné dílo Music In Twelve Parts ze začátku sedmdesátých let. “Tato skladba ovlivnila bez výjimky celý hudební svět a vychází z ní řada děl v populární kultuře,” vysvětluje Kotík.

“Festival nabízí jedinečnou příležitost, jak ji slyšet naživo. Jen těžko si představit, co by pro lidi mohlo být důležitější.”

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.