Brightonský filharmonický orchestr je dalším z klasických těles, která se kvůli ekonomické krizi ocitla v existenční nouzi. Teprve začátkem srpna spuštěná fundraisingová kampaň zajistila, že orchestr s téměř devadesátiletou historií bude koncertovat také v letošní sezoně. Od dárců se mu podařilo vybrat přes 72 tisíc liber, oznámila tento týden správní rada orchestru.

Jde o důležitou zprávu v době, kdy středně velké orchestry nejen v Anglii zápasí o přežití.

Nesnáze tří amerických těles

Již jedenáct měsíců se například táhne spor mezi vedením amerického Minnesota Orchestra a jeho odbory, které odmítají snížení platů hudebníků. Kvůli ekonomické krizi management navrhoval, aby si hudebníci osekali platy o třetinu. Orchestr odvětil, že peníze má sehnat správní rada, která si podle něj vyplácí příliš štědré bonusy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.