Paul McCartney zveřejnil podrobnosti o svém novém sólovém albu, které v Británii vyjde 14. října. Deska s názvem New obsahuje dvanáct písní, titulní singl New si fanoušci nově mohou poslechnout na internetu.

McCartney řekl rozhlasové stanici BBC 6, že New má být chytlavá letní milostná píseň. "Myslím, že lidé mě v ní jednoznačně poznají," řekl bývalý člen Beatles.

Album New bude jeho první deskou od Memory Almost Full z roku 2007. Na nových písních McCartney spolupracoval s producenty Paulem Epworthem, Markem Ronsonem, Ethanem Johnsem a Gilesem Martinem, synem dvorního producenta Beatles George Martina.

"Nahrávka je velmi rozmanitá (...) Každý z producentů přinesl něco jiného," řekl Sir Paul. Například Ronson dříve spolupracoval se zpěvačkami Amy Winehouse, Lady Gaga a Lily Allen. Epworth je zase spoluautorem bondovského písně Skyfall od Adele a během své kariéry spolupracoval s interprety jako Kate Nash, Foster the People nebo Primal Scream.

Jedenasedmdesátiletý hudebník řekl, že spolupráce s Epworthem zahrnovala i improvizaci. "Prostě jsem začal něco vybrnkávat na piano, on k tomu začal bubnovat, já jsem k tomu přidal nějaké basy a měli jsme základ pro novou píseň," řekl McCartney, jenž letos získal svou sedmnáctou Grammy.

Paul McCartney - New

Video
Související