Bez fyzických potyček, zato s výtkou německému diplomatickému sboru skončil sobotní koncert světoznámého indického dirigenta Zubina Mehty v Kašmíru.

V královských zahradách na břehu jezera Dal, za nimiž se rýsují vršky Himálaje, dirigoval Mehta věhlasný Bavorský státní orchestr. Koncert měl být věnován obyvatelům historického území Kašmíru, už od jeho oznámení proti němu ale protestovaly separatistické skupiny.

Ty tvrdí, že vystoupení de facto legitimizuje indickou nadvládu nad Kašmírem a nadto světu vysílá signál, že v Kašmíru panuje mír a spokojenost. Proto se rozhodly koncert bojkotovat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.