Stejně jako celá řada prvotřídních muzikantů je i ruský pianista Jevgenij Kissin krajně nesdílný, má-li mluvit o své hudbě. Kissinova vystoupení sice mají sílu, že rozpláčou i dospělého muže, ale stačí se zeptat, odkud ji Kissin čerpá, a hudebník jen pokrčí rameny: "Jde to z hudby."

Dobrá, a jak tedy vybíral repertoár pro svůj klavírní recitál, jenž se odehraje ve čtvrtek na festivalu Dvořákova Praha? "Laikovi se některá rozhodnutí, která dělají umělci, občas zdají záhadnější, než jsou. Ve skutečnosti jsem si prošel skladby, které mám rád, a vybral jsem ty, které hrát chci a které fungují pohromadě," říká v rozhovoru pro HN.

Jenže pak padne otázka na politiku a Kissin se celý rozsvítí. Tento potomek židovských Rusů vyrůstal v sedmdesátých a osmdesátých letech v Moskvě, dodnes je citlivý na sebemenší náznak antisemitismu a o to silnějším je zastáncem politiky státu Izrael.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.