Těžko si představit lepší provedení komorní hudby Krzysztofa Pendereckého než to, kterému sám skladatel přihlížel ve středu večer v Praze na půdě polského velvyslanectví.

Houslistka Patrycja Piekutowska a klavíristka Beata Bilińska se tu fascinujím způsobem prohrály skrz Pendereckého komorní díla, která natočily před devíti lety a od té doby s nimi jezdí po světě.

„Tento program už jsme hráli víc než šedesátkrát,“ líčila po koncertě nadšená Piekutowska. „A pokaždé lidé tleskali ve stoje!“

Shluk diplomatů, novinářů a diváků, kteří přišli na středeční vystoupení, ve stoje netleskal. Zato sám maestro přišel hudebnice obejmout a říct jim, že jeho hudba v jejich podání úžasně dospěla. „Kdyby byl jenom řekl, že to byl pěkný koncert, cítila bych se zklamaná. Tohle bylo mnohem lepší,“ dodává Piekutowska.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.