Členové Pekingského symfonického orchestru sice patří k těm stovkám špičkových čínských interpretů, kteří svými výjezdy už několik let válcují Evropu a Ameriku, tento orchestr ale do pražského Rudolfina na svůj sobotní koncert přijíždí s pokorou.

"Je nám ctí, že přijíždíme zahrát do Dvořákovy země," vzkazuje v rozhovoru pro HN hlavní dirigent Tan Lihua.

Tan je dost možná největším propagátorem Dvořáka na Východě. Jeho hudbu už uvedl v Argentině, Kanadě, dokonce v Tasmánii, pochopitelně v Evropě a také v méně frekventovaných koutech Spojených států.

Jako první také čínské publikum seznámil s Dvořákovou šestou a sedmou symfonií, a při dvořákovském výročí roku 2004 dokonce s Pekingským symfonickým orchestrem vedl speciální poctu v koncertní sini Zakázaného města v nitru Pekingu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.