Kdo si otevře stránky Fabia Luisiho na Facebooku, spatří nikoliv fotografii odměřeného dirigenta v honosném sále, ale snímek obyčejného muže, jenž s vykasanými rukávy a v červené zástěře cosi zapéká.

"No jo, opravdu to jsem já," říká Luisi před svým nedělním pražským koncertem na festivalu Dvořákova Praha. "Mám rád dobré jídlo a docela vášnivě vařím, když mi zbude čas."

Času má ale Luisi málo. Je zaměstnán jako hlavní dirigent Met, tedy newyorské Metropolitní opery, umělecky vede orchestr Curyšské opery, a aby neztratil kontakt se symfonickým repertoárem, hostuje po celém světě.

V neděli bude mít premiéru s Českou filharmonií, se kterou v katedrále sv. Víta uvede Verdiho Requiem. "Jsem si vědom silné pražské hudební tradice i toho, nakolik vyhlášení čeští hudebníci ve světě jsou. O to víc se těším, až s nimi budu pracovat," říká.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.