Proč jazzový kytarista John Scofield zničehonic propustí kapelu, nechá se nakreslit jako čtyřruký indický bůh, nasampluje sitár a pro jistotu přidá upozornění, že drogy ani alkohol nepozřel od předešlého léta?

Odpovědí je kapela Überjam, s níž Scofield takto divoce před jedenácti lety upustil od žánrových formalit a obratem za to dostal nominaci na Grammy.

S kvartetem, které "povelem k überjamu" rozumí zběsilé, improvizované zatápění hudebních nástrojů pod kotlem někdy až tanečních rytmů, v úterý večer Scofield jako hrom na širém poli uhodí každého, kdo by do pražského Divadla Archa přišel na nějaký běžný jazz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.