Letošní jubilejní rok Richarda Wagnera a Giuseppa Verdiho přinesl řadu nových nahrávek nebo kompilací s jejich hudbou, ale italská operní diva Cecilia Bartoliová šla svou cestou. Věnovala se skladatelům Bellinimu a Steffanimu.

Agostino Steffani, donedávna zapomenutá osobnost z první třetiny 18. století, se díky této pěvkyni objevil na světovém trhu především v úloze toho, kdo přináší do obvyklého repertoáru oživení a obohacení.

Cecilia Bartoliová vydala už druhou desku nesoucí jeho jméno. Po komerčně úspěšném strhujícím albu Mission s operními áriemi je to nyní CD s duchovními skladbami autora, včetně zhudebnění velikonočního textu Stabat mater.

Steffani byl skladatelem, ale také diplomatem. Při svých misích po Evropě sloužil šlechtickým zájmům i papežově politice. Jeho hudba barvitě doplňuje naše představy o období mezi raným a vrcholným barokem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.