S písněmi z nové desky Maratonika zpěvák Dan Bárta koncem roku najezdil dvanáct tisíc kilometrů po Česku. „Nikdy jsem nejel takovou šňůru, abych měl čtyřicet koncertů za sebou,“ vysvětluje.

Ale desky se díky tomu od listopadu prodalo přes sedm tisíc kopií a v únoru a znovu v dubnu s ní Bárta bude opět koncertovat. „Při živým hraní i ve studiu při natáčení byly chvíle, kdy se mi vracel pocit ze začátků kapely Illustratosphere, a to je pro člověka, který si užije každej sentiment, radostná zpráva,“ říká Bárta, který se nejraději vyjadřuje hovorovým jazykem.

Před natáčením alba Maratonika kapela poprvé nejela na soustředění. Proč?

Neměli jsme peníze. Když Illustratosphere začínala, to ještě nebyly žádné děti, jenom „nešťastné“ partnerky. Tehdy jsme si to mohli dovolit. Když jsme se s kluky vypravili do Portugalska, byl z nás rozmnožený pouze basista Robert Balzar, a to jen jednou, a tak jsme té hudbě pěkně hledali tvar, jenom jsme seděli, hráli a mluvili. Tuhle jídlo, tam cigáro, natáhnout špagát přes ulici a zahrát si nohejbal. A pak zase mluvit a hrát, něco popít, vyspat se, mluvit a hrát. Žádný rušivý vlivy, schůzky, žádný blbnutí se zimníma gumama ani rozvozy dětí do školek. Po vydání předposlední desky Animage už ale byla krize za dveřma, projevila se na všech frontách a my jsme jen taktak udrželi honoráře, které potřebujeme na své oblíbené živobytí. Takže ten společně trávenej čas dneska kompenzuje turné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.