Občanská plovárna a jazz? Nakonec proč ne. Pianista Karel Růžička ještě pamatuje, jak na toto koupaliště pod pražskou Letnou chodívali studenti konzervatoře z protějšího břehu Vltavy. Padesát let nato zde Růžička přihlíží slavnostnímu otevření jazzového klubu Loop. Ten v levém křídle Občanské plovárny, která takřka sousedí se Strakovou akademií, nově provozují členové Českého národního symfonického orchestru. "Třikrát týdně tu chceme pořádat jazzové koncerty českých sestav a jednou do měsíce pozvat významnějšího zahraničního hosta," vysvětluje trumpetista a dramaturg klubu Jan Hasenöhrl.

Plány má Hasenöhrl velkolepé: do klubu, jenž pojme sto dvacet sedících či dvě stě padesát stojících návštěvníků, chce přivézt kvarteto Bobbyho Shewa, zpěvačku Silje Nergaardovou či trumpetistu Tomasze Stańka. Jenže doba jazzklubům nepřeje. Poslední experiment, jímž byl loni podnik Le Patio na Národní třídě, s koncerty přestal po dvou měsících. A honosný prostor plovárny, v jejímž protějším křídle sídlí luxusní thajská restaurace, těžko získá pověst jazzové "dobré adresy" u studentů a muzikantů frekventujících smíchovský klub Jazz Dock.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.