Karel Kryl se za 20 let musel na břevnovském hřbitově několikrát obrátit v hrobě. Například když mu Univerzita Karlova posmrtně udělila medaili, přestože se Kryl podle rektora "názorově odklonil" od těch, s nimiž stál za minulého režimu na jedné straně barikády.

Když Krylovi prezident Václav Havel přiznal medaili Za zásluhy II. stupně, ačkoliv mu o rok dříve nepřišel na pohřeb.

Když pražský primátor Pavel Bém otvíral v pražských Stodůlkách Krylovu ulici, zatímco už chystal největší tunel v historii hlavního města.

Když Krylovu Demokracii (která "místo srdce břicho má / a místo duše tlamu") pouštěli Zemanovi sociální demokraté na předvolebních mítincích.

Když si "poslední z českých husitů" Daniel Landa přivlastnil Krylův repertoár pro svůj později zkrachovalý řád Ordo Lumen Templi.

Když se komunistický předseda Grebeníček vyznal, jak rád poslouchá Krylovy písně.

A možná i tehdy, když mladičká novinářka Markéta Matoušková napsala více než stostránkové čtivo "odhalující" její vztah s Krylem, který písničkářův životopisec Vojtěch Klimt ve své pozdější důkladné písničkářově monografii nazvané Akorát že mi zabili tátu shrnul do jediné věty: "V křesle je usazená Markéta Matoušková, která se vzdor vytrvalé snaze jeho poslední velkou láskou nestala."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.