Novou, třistamilionovou investicí se brněnský podnikatel Jiří Štopl snaží ulovit svou další zlatou rybu. A to nejen pro páteční koncert, jímž populární jihoafričtí elektronici Goldfish otevřeli v moravské metropoli Štoplův hudební klub Sono centrum.

Právě dostavěná budova podle projektu architekta Františka Šmédka kombinuje hudební sál pro 600 sedících diváků umístěný v obří betonové odhlučněné "kouli", restauraci a hotel.

Štopl stavbu zaplatil z vlastních peněz, úvěr nepotřeboval. "Dětem jsem řekl: Zdědily byste zhruba 300 milionů korun, ale protože peníze kazí charakter, zdědíte klub, hotel a restauraci," usmívá se při rozhovoru pro HN. Nemovité dědictví se naplní ovšem pouze tehdy, pokud Štopl Sono centrum neprodá. Ani to přitom nevylučuje.

Doktor práv, který podniká od počátku 90. let, už mnohokrát dobře investoval a investici pak ještě lépe prodal. Například akcie ČEZ nebo administrativní centrum Platinium, které postavil na pozemku v Brně-Žabovřeskách, sousedícím se Sono centrem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.