Zádušní mší za Franze Kafku nazývá s nadsázkou spisovatel Jaroslav Rudiš pondělní koncert v pražském Divadle Archa.

V předvečer 90. výročí úmrtí autora románu Zámek či povídky Proměna zahraje v Arše svůj neobvyklý repertoár skupina Kafka Band, v níž vystupuje Rudiš spolu s komiksovým kreslířem Jaromírem 99.

Ten je tvůrcem kafkovského komiksu Zámek podle scénáře Američana Davida Z. Mairowitze, jenž dosud vyšel německy, anglicky a česky. A Kafka Band k němu v hudebně-literární zkratce vytvořil soundtrack, který bude od léta distribuován také v Německu, kde má sotva rok existující skupina nejvíc vystoupení.

"Melodramaticky" pojaté album Zámek, na němž Rudiš uhrančivě v němčině deklamuje příběh Kafkova románu a Kafka Band zpívá české "slogany" a hraje různorodě pojatou hudbu, má v tuzemské kultuře zřejmě jediný předobraz – v roce 1994 vydané album Sestra, kam Psí vojáci adaptovali román Jáchyma Topola a na němž sám autor ze svého textu čte.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.